0
More

  Yağ Yakıcı Doğal Besinler

  /

  /

  Yağ yakıcı doğal besinler. Kilo vermek için gün içerisinde alınan kaloriden daha fazla harcamak gereklidir. Örnek ile açıklayacak olursak; bir kişinin gün içerisinde tüketmiş olduğu yiyecek ve içeceklerden aldığı ortalama kalori miktarı 2000 ise, kilo kaybetmesi için aldığıyla harcadığı kalori arasındaki fark 500 ile 700 arası olmalıdır. Bu da sağlıklı bir diyet ve düzenli olarak egzersiz ile mümkündür.

  Yağ Yakıcı Doğal Besinler

  Hızlı şekilde kilo vermek isteyenler başka yolları deneseler de, denedikleri ve uyguladıkları kısa zamanlı işe yarayabilir ancak ileriye dönük olarak pek de sağlıklı bir davranış olmadığını söyleyebiliriz. Sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermek için anlattığımız yolu uygulamak daha iyi olacaktır.

  Hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olacak, sağlıklı ve yağ yakıcı doğal besinlerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

  Zencefil: Zencefil, yağ yakımı için mükemmel bir baharattır. Kan damarlarının genişlemesini sağlar ve kan akışını artır. Böylece metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

  Tarçın: Kan şekeri ve insülin direnci üzerinde etkilidir. Vücuttaki kan şekerinin düzenlenmesi de yağ yakımını ve kilo vermeyi hızlandırmaktadır.

  Yeşil çay: İçeriğinde bulunan bileşenlerle, sinir sisteminin daha fazla çalışmasını sağlamaktadır ve vücudumuz dinlenir haldeyken daha fazla kalori yakmasını sağlamaktadır. Ek olarak, içeriğinde bulunan kafein de kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

  Keten tohumu: Balık gibi omega yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Bu yüzden yağ yakımını hızlandırır ve yağın vücutta depolanmasına engel olur.

  Kahve: Çoğumuzun vazgeçilmezi olan kahve, içerdiği kafein ile metabolizmayı uyandırır ve hızlanmasını sağlar. Vücuttaki yağların yakımına destek olmaktadır ve iştahı baskılamaktadır. Bu etkileri tam olarak almak istiyorsanız, şeker ve kremadan uzak durmanız gerekir.

  Yağsız süt ve süt ürünleri: Süt ve süt ürünleri kalsiyum bakımından zengindir. Kalsiyum, yağ yakımını artıran en önemli mineraldir. Süt ve süt ürünleri, protein almanızı sağlar ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

  Yeşil yapraklı sebzeler: Büyük ihtimalle aklınıza ilk gelen ıspanak olmuştur. Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler sindirimi düzenlemektedir. Düzenli sindirim sistemi de kilo vermenize yardımcı olur.

  Çiğ badem, çiğ fındık: Bu kuru yemişler sağlıklı yağlar barındırmaktadır. Doğru miktarlarda tükettiğinizde, yağ yakımına yardımcı olurlar. İçerdikleri magnezyum, protein, E vitamini gibi besin ögeleriyle, vücudumuza fayda sağlamaktadırlar.

  C vitamini bulunduran meyveler: C vitamini bakımından zengin meyveler, vücuttaki yağın kolay çözünmesini ve daha hızlı atılmasını sağlamaktadır.

  Kilo verme sürecinde beslenmeye gösterdiğiniz özeni, kilo verdikten sonraki süreçte de sürdürmeniz verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlar.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum Yap

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz