back to top
More

  Baş Ağrısını Önlemek

  Baş ağrısını önlemek. Birçok insanın başta gelen şikayetleri arasında baş ağrısı gelmektedir. Bir de bunların üstüne bastıran sıcak ve nem ile beraber, dışarıda nefes almak bile zorlaşıyor. Ufak önlemler alarak baş ağrısını engelleyebilirsiniz.

  Baş Ağrısını Önlemek

  1- Dışarı çıkacağınız zamanlarda şapka takın, açık renkli ve pamuk kıyafetler giymeye özen gösterin. Güneş gözlüğünüzü takmayı da unutmayın

  2- Kahve ve çay tüketimini gün içerisinde sınırlandırmaya çalışın.

  3- Güneş ışınlarının dik geldiği ve yoğun olduğu saatlerde (11:00-15:00) dışarı çıkmamaya özen gösterin. Çıkmak zorunda kalırsanız yukarıda söylediğimiz gibi, şapka ve gözlük takmayı unutmayın.

  4- Bol sıvı tüketmeye özen gösterin. Ayran da tüketebilirsiniz, gün boyunca bu türden sağlıklı içecekler tüketerek sıvı kaybının önüne geçebilirsiniz. Fazla ayran tüketmemeye çalışın sonrasında uykunuz gelmesin. 🙂

  5- Uyumadan önce (2-3 saat öncesinde) kahve veya çay tüketmemeye özen gösterin. Kahve ve çayın içerisinde bulunan tein ve kafein, uykuya dalma sürenizi uzatabilir ve sürdürmenizi zorlayabilir.

  6- Özellikle yaz aylarında, bunaltıcı sıcaklarda imdadımıza klimalar yetişmektedir. Ancak klimalara doğrudan maruz kalmamaya dikkat edin ve 24 derecenin altına ayarlamamaya özen gösterin.

  7- Alkol tüketiyorsanız, baş ağrınızı tetikleyebilir. Sıcak yaz günlerinde alkollü içeceklerden uzak durmaya özen gösterin.

  8- Çoğumuzun farkında bile olmadan yaptığı bir olaya geldik şimdi de. Çok sıcak ortamlardan bir anda çok soğuk ortamlara geçiş yaparız. Ancak bunu yapmak pek sağlıklı bir davranış değildir. Sıcaklığı kademeli olarak düşürmek daha sağlıklıdır.

  Sizler için baş ağrılarına neden olan ve nasıl engel olabileceğinizi anlattığımız yazımızda, umarız ki aralarında biri bile olsa size faydalı olur.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz