back to top
More

  İdeal Vücudu İnşa Et

  İdeal Vücudu İnşa Et. Bu antrenman programı Steeve Reeves’in uygulamış olduğu program olup, kas kütlenizi artırmaya yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

  Antrenman Özeti

  Amaç Kas Kütlesi Kazanmak
  Egzersiz Türü Full Body Antrenman
  Seviye Orta Seviye Antrenman
  Program Süresi 12 Haftalık Antrenman Programı
  Uygulanması Gereken Gün Haftada 3 Gün
  Antrenman Süresi 60-90 dakika
  Kime Göre Erkek
  Gerekli Ekipmanlar Vücut Ağırlığınız, Dumbbell, Barbell

  Örnek antrenman;

  Gün Program
  Pazartesi Antrenman
  Salı Dinlenme
  Çarşamba Antrenman
  Perşembe Dinlenme
  Cuma  Antrenman
  Cumartesi Dinlenme
  Pazar Dinlenme

  Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

  Steve Reeves Kimdir?

  Steve Reeves 21 Ocak 1926, Glasgow, Montana, ABD’de doğmuştur. Babasının ölümünden sonra yani Reevs 10 yaşındayken annesi ile birlikte Kaliforniya’ya taşınmıştır. Eğitim ve kas geliştirmeye merakı da lisede başlamıştır. Daha sonra Yarick’in Oakland’daki spor salonunda antrenmanlara başlamıştır.

  Vücut geliştirmeye serüveni orduya katılmasıyla ve 2. Dünya Savaşı sırasında Filipinler’de görev yapması nedeni ile kesintiye uğramıştır.

  Daha sonra ülkesine geri dönerek, 1947 yılında AAU Mr. America yarışmasına hazırlanır ve kazanır. Yarışmayı kazandıktan sonra da oyunculuk için adım atacaktır. 1948 yılında Samson and Delilah için başrol olarak seçilmiştir ama rolü reddetmiştir. Sebebi ne diye merak ediyorsanız; Reeves rol için 15 kilo vermek zorundaydı ve vücut geliştirme kariyerine etki edeceği için bunu kabul etmedi.

  Tabi vermiş olduğu karar çoğu kişiye saçma gelebilirdi ama Reeves, Mr. Universe yarışmasına katılmaya ve bu yarışmayı kazanmaya karar vermişti. Yarışmaya katıldığı tarih 1950’dir. O yıllarda Mr. Olympia olmadığı için, ilk yarışma 1965 senedinde başladığı için, Reeves’in dünyanın 1 numaralı vücut geliştiricisi olduğu düşünülmekteydi.

  Reeves İtalyan filmlerinde 1957 Hercules ve 1959 Hercules filminde beğeni kazanmayı başarmıştı. Tabi ki de dünya genelinde bir beğeni. Tam zamanlı oyunculuk kariyeri 1960’lı yılların sonunda omuzundan geçirmiş olduğu bir sakatlık sonucu onu bırakmaya zorlamıştır. 1 Mayıs 2000 tarihinde Reeves hayata gözlerini yummuştur.

  Steve Reeves, deneyimlerini bilgisini öğrenmek isteyenlerle paylaşmaktan asla çekinmemiştir.

  Reeves’in bu antrenman için tavsiyeleri

  • Setler arasında 45-60 saniyeyi geçmeyecek şekilde dinlenme yapmak.
  • Hareketler arasında 2 dakikalık dinlenmeler.
  • Antrenmanlar arasında 1’er gün dinlenme.

  Bu antrenman programı Reeves’in en popüler programı ve 1951 yılında kendisi tarafından yazılmıştır. Her antrenmanında aynı rutini uygulamamaktadır ama bu program uygulamayı en sevdiği program olarak kabul edilmiştir.

  Bu içerik ÜCRETSİZ aboneler içindir

  İçeriğin devamı için abone olun

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz