Neden Halsiz Hissediyoruz?

Neden Halsiz Hissediyoruz? Sabahları güne yorgun başlıyorsanız, gün içinde neden halsiz hissettiğinize anlam veremiyorsanız ve günlük işlerinizi yaparken yaşanan isteksizlik ve bitkinlik durumu söz konuysa bu yazı tam sana göre.

Çoğu zaman yüksek iş temposu ve şehir yaşamının hızlı oluşu gibi yorgunluğa sebep olan faktörler göz önüne getirilse de, bu belirtiler aslında ciddi hastalıkların da habercisi olabilir.

Neden halsiz hissediyoruz?

İşte yorgunluğa sebep olan faktörlerden bazıları

Kansızlık

Yorgunluğun belki de en sık görülme nedenleri arasında sayılabilecek hastalık grubu anemidir. Çünkü oksijen taşıyan hemoglobinin eksikliği kişinin kendini çok yorgun ve halsiz hissetmesine sebep olur. Bu durumda uzman bir doktordan muayene ve gerekli tetkikler yaptırılmalıdır.

Depresyon ve stres

Depresyon ve stres, yorgunluğa yol açan hastalıkların başında gelmektedir. Depresyon da kişilerin kendisini yorgun ve isteksiz hissetmesine neden olabilir.

Kalp hastalıkları

Kalp yetmezliklerinin en önemli belirtilerinden birisi de sürekli yorgunluk halidir. Kalp hastalıklarının ilk belirtileri çoğunlukla yorgunluk ve eşlik eden halsizlik olmaktadır. Kapak lezyonları ve çeşitli kalp damar hastalıkları kalbin oksijen ihtiyacını karşılamasına engel olduklarından yorgunluğa sebep olurlar. Kişi merdiven çıkmakta zorlanır, nefes darlığı yaşayabilir.

En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Antrenman Programları 

antrenmanprogramii

Daha Fazla İçerik

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin