0
More

  Huzur ve Mutluluk İçin

  Huzur ve mutluluk için; sahip olduklarınızla mutlu olmayı öğrenin. Kafası karışık, sürekli fikir değiştiren, uçuk hayaller kuran ve sürekli şikayet eden insanlara baktığımızda, bir türlü mutluluğu bulamadıklarını görürüz. Huzur ve mutluluk için sahip olduklarımızla mutlu olmayı öğrenmeliyiz. Peki, daha mutlu bir yaşam için neler yapılabilir?

  Huzur ve Mutluluk İçin

  Sahip olduklarınızla mutlu olmayı öğrenin

  Bazen elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz ya da çok geç fark edebiliyoruz. Mutluluk üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kişinin mutlu olma kapasitesi, düşünceleri ve davranışlarına bağlı olarak gelişiyor.

  Örneğin, sürekli şikayet eden, olumsuz düşünen ve hiçbir şeyden memnun olmayan birisini hayal edin. Böyle bir durumda, birey mutlu olamayacağı gibi karşısına çıkan fırsatları görme imkanını da zorlaştıracaktır.

  Duygusal ve fizyolojik açıdan kendimizi mutlu hissettirecek şeylere bağımlı oluruz. Bu da bizim elimizdekini kaybedince üzülmemize neden olur. Ancak, mutlu olmak için bir şeye sıkı sıkıya bağlanmak çok da mantıklı bir davranış olmayacaktır. Çünkü birey mutluluğunu maddesel şeylere bağladıkça, içsel huzuru bulmakta zorlanacaktır.

  Mutluluk bir tercihtir. / Steve Chandler

  Ufak şeyleri dert etmeyin

  Yaşamaktan zevk alanların altın kurallarından biri de, ufak şeyleri kafaya takmamaktır. Hepimizin zaman zaman beynimizin derinliklerinde bir konuyu irdelediğimiz zamanlar oluyor.

  O konunun üzerine detaylı bir şekilde düşünüp, kafamızda çok büyütebiliyoruz. Bu da, psikolojik sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Olumsuz düşünceleri zihnimizden atmaya çalıştıkça, bu düşüncelerin bizi daha fazla ele geçirdiğini hissedebiliyoruz. Ancak burada yapmamız gereken en önemli adım, düşüncelerimizin gücünün farkında olup hayatımızı ele geçirmesine izin vermemektir.

  TDK’ya göre kafaya takmak; “sürekli o şeyi düşünmek” olarak geçmektedir. Bizlerin hayatı bu denli karmaşıklaştırmasına ve boş şeylerin zihnimizi meşgul etmesine izin vermemiz oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu davranış hem enerjimizi tüketecek hem de zihnimizi yoracaktır.

  Düşüncelerin zaman içerisinde davranışlarımıza da yansıdığı bilinen bir gerçektir. Kafaya taktığımız olumsuz düşünceleri hayatımıza uyarlamak, kendimize yapabileceğimiz en büyük haksızlıklardan birisi olabilir.

  Huzur ve mutluluk arıyorsanız kendinize sorun; 1 yıl sonra bunun benim için bir önemi var mı?

  Kusursuz olamayacağınızı kabullenin ve sevgi kapasitenizi genişletin. Hayatın koşturmaları asla bitmez. Bu süreçte yapılabilecek en mantıklı hareketlerden biri gerçeği kabullenmektir. Ancak hayal dünyasında yaşamaktan da kaçının.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz