back to top
More

  Samson ve Rafael Arnold Classic 2023’te Yarışacak

  Samson ve Rafael Arnold Classic 2023’te Yarışacak. 2023 vücut geliştirme sezonu, ikinci en prestijli yarışma ile Mart ayında başlayacak. Samson Dauda ve Rafael Brandao Instagram gönderisinde, Arnold Classic’te yarışacaklarını doğruladılar.

  Samson, geçen sene Arnold Classic UK’de Nathan De Asha’nın ardından ikinci sırada yerini aldıktan sonra, dikkatleri üzerine çeken bir vücut geliştirici oldu. Nijeryalı sporcu, 2022 EVLS Prague Pro’da birinciliği elde etmişti. Romania Muscle Fest Pro’da ise Rafael Brandao’nun ardından ikinci sırada yerini aldı. Bu zaferin ardından 2022 Olympia’da yarışma şansını elde etti.

  Ancak Samson, Las Vegas’taki yarışmaya gitmeden önce Mart ayında Arnold Classic 2022’de ve Boston Pro’da yarıştı ve dördüncü sırada yerini alabildi.

  Rafael Brandao’nun da bu yıl için planları var. Çoğunlukla yedi kez 212 Olympia şampiyonu olan Flex Lewis ile birlikte antrenman yapan Rafael, mükemmel kas kütlesi ve estetik duruşu ile 2021 Romania Muscle Fest Pro etkinliğinde birinciliği almayı başardı.

  Mayıs ayında da Arnold Classic 2022 South America yarışmasında da birinciliği aldı. Rafael geçen sene açıklanmayan nedenlerle Arnold Classic 2022’den çekilmek zorunda kaldı. Tüm bunlara rağmen Arnold Classic 2023’e gitmeye kararlı.

  Olympia podyumunda son başarıları göz önüne alındığında Samson ve Rafael, Mart ayının ilk haftasında gerçekleşmesi planlanan Arnold Classic 2023’te bir kez daha karşılacaklarını doğruladılar.

  Samson ve Rafael Arnold Classic 2023’te Yarışacak

  Birkaç gün önce Brandao, Instagram aracılığıyla yaklaşmakta olan Arnold Classic’te yarışmayı planladığını doğruladı.

  28 Aralık 2022 Çarşamba günü Dauda bir video paylaştı ve açıklamada bir sonraki durağının 2023 Arnold Classic olduğunu belirtti.

   

  Bu gönderiyi Instagram’da gör

   

  Samson Dauda (@samson__dauda)’in paylaştığı bir gönderi

  Arnold Classic 2021 şampiyonu Nick Walker, bu sene Ohio’da yarışmak için geri dönmeyeceğini açıkça belirtti. 2022 Olympia’da, şampiyon Hadi Choopan ve eski 212 Olympia Derek Lunsford’un ardından üçüncü sırada yerini aldı. Ayrıca Olympia People’s Champ ödülüne de layık görüldü.

  İki kez Arnold Classic şampiyonu olan Brandon Curry,  Mart ayında yarışmayı planlayıp planlamadığını henüz açıklamadı.

  Birkaç spor yarışmasına ek olarak, Eylül ayının sonunda dört kez Arnold Classic şampiyonu olan Flex Wheeler’ın yaklaşan etkinlikte Lifetime Achievement Award ile onurlandırılacağı duyurulmuştu.

  2021 yılında vücut geliştirme efsanesi Ronnie Coleman aynı ödülü almıştı ve bunun kariyerindeki en büyük başarılarından biri olduğunu dile getirmişti.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii