back to top
More

  Mr Olympia 2023 Kazananı

  Mr Olympia 2023 Kazananı. Merakla beklenen 2023 Mr. Olympia Men’s Open yarışması sona erdi ve etkinlikte Dave Bautista ve Shaquille O’Neal gibi isimlerin katılımıyla mükemmel bir gece yaşandı.

  Derek Lunsford, 4 Kasım Cumartesi günü Orange County Kongre Merkezi’nde gerçekleşen finallerin ardından Orlando, Florida’da yeni Mr Olympia olmayı başardı.

  Lunsford bu zafer sonrasında, ilk kez iki kategoride Olympia unvanına sahip olan kişi olarak tarihe geçti.

  Bu yılın Men’s Open kadrosu, gösteri öncesinde yaşanan birkaç çekilme nedeniyle sekteye uğradı. Eski iki kez şampiyonluk kazanan Mamdouh “Big Ramy” Elssbiay, başka bir gösteri denemek yerine vücudunu dinlendirmeyi tercih etti. Daha sonra, sahneye çıkmadan sadece üç gün önce, Nick “The Mutant” Walker ciddi bir hamstring yırtığı nedeniyle yarışmadan çekildi.

  Tüm bu yaşanalar dünyanın en iyilerini durdurmadı. Hadi Choopan, takım arkadaşı ve eski 212 Olympia şampiyonu Derek Lunsford ve boyu, kas dolgunluğu ve dengesi sayesinde ön değerlendirme turuna çıkan Samson Dauda’nın sert rekabetiyle karşılaşmasına rağmen kendine özgü kondisyonuyla sahneye çıktı.

  Sırayla sahnenin ortasında yer aldılar ve taraftarlar puan kartlarında kimin önde olduğundan emin olamadılar. Finallerde Lunsford, Dauda ve Choopan, şampiyonluğu kimin evine götüreceğini belirlemek için ikinci turda yer aldı.

  En sonunda Derek Lunsford’un sertliği ve detayı, 2023 Mr. Olympia şampiyonluğunu kazanmasını sağladı. Hadi Choopan ikinci, Samson Dauda ise üçüncü oldu. Derek ayrıca 2023 People’s Olympia Champ ödülünü de kazandı.

  Mr Olympia 2023 Kazananı

  Mr Olympia 2023 Kazananları ve Para Ödülleri
  Credit: moriauphoto
  1. Derek Lunsford – 400,000$
  2. Hadi Choopan – 150,000$
  3. Samson Dauda – 100,000$
  4. Brandon Curry – 40,000$
  5. Andrew Jacked – 35,000$
  6. Hunter Labrada
  7. Michal Krizanek
  8. Tony Burton
  9. Regan Grimes
  10. Charles Griffen
  Mr Olympia 2023 Kazananları ve Para Ödülleri
  Credit: moriauphoto

  Official Scorecard

  mrolympia2023scorecards1
  Mr Olympia 2023 Kazananı

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz