back to top
More

  Elma Sirkesinin Cildimize Faydaları

  Elma Sirkesinin Cildimize Faydaları. Doğal bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenler, çözümü elma sirkesinin mucizevi etkisinde buluyor. Elma sirkesi, organik elmalardan yapılır ve cilt sağlığı için en faydalı sirke türüdür.

  Diyabetten kilo kaybına kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesinde sıklıkla tercih edilen elma sirkesi, vücudumuzun pH değerinin korunmasına da yardımcı olur.

  Elma sirkesinin cildimize faydaları nelerdir

  Mükemmel bir detoks

  Elma sirkesi, dolaşımın hızlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda karaciğerin detoks olmasına da olanak sağlamaktadır. Hem daha sağlıklı hissetmemizi ve sabahları mutlu uyanmamızı da sağlıyor, eh neden mutlu uyanmayalım ki.

  Elma sirkesi dişlerin beyazlamasına yardımcı olur

  Elma sirkesinin oldukça etkili bir temizleyici olduğunu söylemesek olmaz.  Dişlerin üzerinde zamanla leke ve sararmalar görülebilir. Bu da diş etlerinde bakterilerin ve ağızda istenmeyen kokuların oluşması demek.

  Bunun için sabah 1 bardak suya yarım bardak elma sirkesi karıştırarak gargara yapabilirsiniz. Ayrıca diş fırçanızla da hazırladığınız karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

  Elma sirkesi sivilcelerin tedavisinde kullanılır

  Cildin doğal yapısı asidik olup, zaman içerisinde kullanılan temizleyiciler, sabunlar ve çeşitli losyonlara bağlı olarak cilt eski yapısını kaybetmeye başlar.

  Cildin üst katmanının asidik bir özelliğe sahip olması, çeşitli bakterilere karşı aynı zamanda etkili bir duvar demek. Elma sirkesi, cildimizin asidik yapıya dönmesine yardımcı olduğu gibi genç ve güzel bir görünüme kavuşmamızı da sağlıyor.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz