back to top
More

  Yağ Yakıcı Nedir?

  /

  /

  Yağ Yakıcı Nedir? Kilolu bir vücuda sahip olup, daha fit bir görünüme sahip olmak isteyenler başta olmak üzere kas oranını artırmak isteyen kişiler tarafından da yoğun bir şekilde tüketilen yağ yakıcılar vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olan bir ek takviyedir.

  Yağ Yakıcı Nedir?

  Yağ yakıcılara sahip olan ve ulaşmak istedikleri vücutlara kısa sürede ulaşmak isteyen kişiler bilinçsiz bir biçimde ürünler için tavsiye edilmiş olan kullanım miktarlarının üzerine çıkabiliyor. Öncelikle bu konuda yağ yakıcı gıda takviyelerinin vücuda ne kadar etki ettiğinin bilinmesi gerekmektedir.

  Pek çok kişi yağ yakıcıları tek başına bir gıda takviyesi olarak tüketerek kilolarında istedikleri sonuçlara ulaşacaklarını düşünüyorlar. Fakat bu sonuca ulaşabilmek için gıda takviyelerinin sadece takviye olarak tüketilebilecek olan ürünler olduğunun da bilincinde olmak gerekmektedir. Hiçbir gıda takviyesi ürününde olmadığı gibi yağ yakıcılar için de doğrudan bir kilo verme etkisinden söz etmek mümkün değildir.

  Yağ yakıcılardan tam bir verim alabilmek için kişilerin mutlaka kilo vermeye yönelik bir antrenman programına sahip olması ve beslenme programını da buna uygun şekilde düzenlemesi gerekmektedir. Düzenli bir sistem ile yapıldığı taktirde etkilerini görmek mümkündür.

  Yağ Yakıcı Ne Kadar ve Hangi Zaman Aralıklarında Kullanılmalı?

  Yağ yakıcıların sahip oldukları özellikleri vücutta ortaya çıkarabilmesi için mutlaka bu tür gıda takviyelerinin antrenmandan 30-40 dakika önce alınması gerekmektedir. Sıvı formda olan yağ yakıcılar kana daha hızlı şekilde karışacağından dolayı daha çabuk etki gösterecektir. Yani supplementler arasından yağ yakıcılar seçilirken sporcuların özellikle içecek olarak satışa sunulan ya da sıvılarla karıştırmaya uygun gıda takviyelerini seçmesi daha iyi bir yol olacaktır.

  Antrenman Nasıl Olmalı?

  Gıda takviyelerini tüketmeden önce hali hazırda düzenli olarak spor yapmaya devam eden kişilerin antrenmanlarında bazı değişiklikler yapmaları gerekebilir. Nedeni ise kilo vermeye yönelik antrenmanlara ağırlık verilmesi yağ yakıcılar ile birlikte çok daha iyi bir verim alınmasını sağlar.

  Bu nedenle kilo verme ve yağ yakımı dönemlerinde yapılan spor antrenmanlarında mutlaka kardiyo çalışmalarına yer verilmelidir. Sabit devam edilen antrenmanları hiç bozmak istemeyenler için bu değişiklik antrenmanın öncesine ya da son aşamadaki dayanıklılık egzersizlerinden önceki kısımda veya antrenman sonrasında yaklaşık 15-20 dakika sürecek kadar kardiyo egzersizleriyle yapılmalıdır.

  Kilo verme amacına sahip olmamasına rağmen yağsız kas kütleleri üzerinde kas kütlesini artırmak için yağ yakıcıları tüketen sporcuların böyle bir değişiklik yapmasına gerek yoktur. Dikkat edilmesi gereken nokta zaten devam ettirmekte oldukları antrenmanlarını bırakmadan sürdürmektir.

  Her iki amaç içinde yağ yakıcıların tüketimi yapılırken antrenmandan yaklaşık yarım saat önce gıda takviyelerinin tüketilmesi gerekmektedir. Kardiyo antrenmanı sırasında beklenenden daha fazla terlemeye sebep olan bu yakıcılarla birlikte kısa sürede istenilen oranlarda kilo verme etkilerini görebilirler.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum Yap

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz