back to top
More

  Stres ve Başarı

  Stres ve Başarı. Daha önce hiç ruhsal ve fiziksel sınırlarınızın zorlandığını hissettiniz mi? Değişen dünyayla birlikte yaşamın her alanında pek çok olayı tecrübe ediyoruz. Stres ve başarı gibi kavramlar, yaşamın zorluklarının yanı sıra, her türlü başarının altında stresin olduğunu bizlere hatırlatıyor.

  Stres ve Başarı

  Günümüz dünyasında her alandaki değişikliği büyük bir yoğunluk ile yaşıyoruz. Belirli stratejiler doğrultusunda, düşüncelerin eylemlere dönüştüğü teknoloji çağına geçtik. Bu çağa geçişle birlikte, tek bir tuşla birçok faaliyeti yerine getirebiliyoruz. Değişen yaşam formları neticesinde, yeniliklere ayak uydurup başarıyı yakalayabilmek için çok yoğun stresle boğuşuyoruz.

  Böyle durumlarda, yaşamın bize verdiği enerjiyi doğru kanallara aktaramıyoruz. Bu da en ufak olayda parlamamıza neden oluyor. Peki, stres zararlı mıdır? Aslında hayır.

  Çünkü belirli bir düzeyde yaşanan stresin iş üretkenliğini artırdığı ve başarıyı çektiği bilimsel olarak kanıtlanmış. Ancak stresin temel yolu, hayatımızdaki başarıyı yönlendirmekten ileriye gitmemeli. Hayatın temeline koyduğumuz stres faktörünün, ilerleyen zamanlarda bize dönüşü iyi olmayacaktır.

  Kişinin yaşantısını ele alıp, beklentilerini gerçekçi bir temele oturtması oldukça uzun bir deneyimdir. Özellikle değişen dünya şartlarında, her geçen gün farklı bir yaşam mücadelesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında, stressiz bir şekilde yaşamak oldukça zor. Peki ne yapacağız?

  Çözüm basit; Stresi doğru bir şekilde yönlendirip başarının yollarını arayacağız.

  Değişimi gelişim için fırsat gören ve yeniliklere açık olan insanların, stresle mücadelesi daha kolay gerçekleşmektedir. Hayat şartları içerisinde yaşanan stresin sebebi her geçen gün farklı bir boyuta evrilirken, bu insanlar stresle yaşamı nasıl aynı düzlemde tutup başarıyı yakalayacaklarını biliyorlar.

  Örnek vermek gerekirse; stresin kaynağını belirleyen, olumlu ve yapıcı düşünen ve zamanı iyi kullanan insanların stres ve diğer pek çok faktörle daha kolay baş edebildiğini görürüz. Aslında bunun sebebi çok basittir: Bu insanlar stres yaşanan faktörlerin çeşitliliği ve değişkenliğini ele alarak stresle baş etmenin yollarını kendi içlerinde buluyorlar.

  Motivasyon, üretkenlik, pozitif düşünme ve yapıcı kararlar alma gibi tutum ve davranışlar kişinin yalnızca stresle değil, birçok olumsuz duygu ve düşüncelerle başa çıkmasını kolaylaştırır.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  İçindekiler

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz