0
More

  Jim Abbott

  Jim Abbott. Doğuştan tek eli olmayan ünlü beyzbolcu Jim Abbott , 1967 yılında dünyaya gelmiş. Amerika’nın Michigan eyaletinde doğan ve konjenital olarak sağ eli olmayan Abbott, henüz küçük yaşlardan beri tutkuyla bağlı olduğu beyzbola 10 yaşındayken başlamış.

  Jim Abbott
  By John Traub / Albuquerque Isotopes Baseball Club – John Traub / Albuquerque Isotopes Baseball Club, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4595285

  Jim Abbott, lisedeyken katıldığı okul takımında eyalet şampiyonasında çeyrek finalde oynadı.

  Yeteneği ve gösterdiği azmi bununla sınırlı kalmayan Abbott’un, 1985 yılında kolej takımına seçildi. Ayrıca Michigan Üniversitesi’nde beyzbol takımı formasıyla Sullivan ödülünü alarak, (1987) yılın en iyi amatör sporcusu seçilmesi, Abbott’un kendine olan özgüveni ve başarısını gösteriyor.

  Ertesi yıl olimpiyatlarda altın madalya kazanarak ülkesinin adını duyuran Abbott, Amerika’nın en ünlü takımlarında oynadı. (California Angels, Chicago White Sox, New York Yankees) Uzun yıllar ünlü takımlarda oynayarak başarısını sürdüren Abbott, emekli olarak menajer oldu.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz