0
More

  Duygu Bağımlılığı Nedir?

  Duygu Bağımlılığı Nedir? Sürekli mutsuz ya da işlerinin rast gitmediğinden yakınan birini düşünün. Bu durumda mutlu olabilir mi? Tabii ki olamaz. Çünkü duyguların etkisine kapılmak, bir süre sonra bağımlılığı da beraberinde getirecektir.

  Örneğin, mutsuz olacağınıza inanan ve çevrenin etkisiyle sizi mağdur etmeye çalışan negatif etkiler söz konusuysa siz de duygu bağımlılığı ile karşılaşabilirsiniz. Peki, duygu bağımlılığından nasıl kurtulabilirsiniz?

  Duygu Bağımlılığı Nedir?

  Duygu bağımlılığı aslında çevrenizdeki insanların sizi yıpratmasına izin vermektir.

  Duygularınızın esiri olduğunuz sürece onlar sizi kontrol eder. Sürekli aynı duyguları yaşıyor ve değişmeyeceğine olan inancınızdan şüphe duymuyorsanız, bir süre sonra ne yazık ki öyle de olacaktır.

  Duygu bağımlılığından kurtulmanın ilk yolu, farkında olmaktır. Çünkü farkında olursanız, ne yapmanız gerektiğini de bilirsiniz. Ancak farkında olmak, tek başına yeterli bir faktör değildir. Kendinize ve bedeninize şu soruyu yöneltin, “bu duygunun benim hayatımı mahvetmesine izin verecek miyim, duygularım mı beni kontrol ediyor yoksa ben mi onları kontrol ediyorum”.

  Bir duygu bağımlısı olup, değişim yerine duygularınızın negatif etkisine mi kapılmak istiyorsunuz yoksa tüm negatif duygulardan arınıp, zihninizi ve bedeninizi mutlulukla mı tanıştıracaksınız?

  Duygularınızı kontrol etmede kararlı olun ve hayatınızı olumsuz olaylar yüzünden çekilmez hale getirmekten kaçının. Eğer içinizdeki enerjinin farkında olursanız, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

  Mücadele benim hayatımdır. – Nelson Mandela

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii