0
More

  Çok Fazla Düşünmenin Zararları

  Çok fazla düşünmenin zararları. Olumsuz duygu ve düşünceler, psikolojik sağlığımızı ciddi boyutta etkiler. Her yıl binlerce insan psikolojik faktörlere bağlı olarak duygusal bozukluklar, ağrılar ve çeşitli rahatsızlıklar yaşamaktadır.

  Çok Fazla Düşünmenin Zararları

  Düşünce biçimimiz, ruhsal sağlığımızı ve vücudumuzun işleyişini önemli ölçüde etkiler. Ancak çoğu zaman bunun farkında olmayız. Depresyon, stres ve anksiyete gibi sıklıkla karşılaşılan psikolojik bozuklukların temelinde de duygu ve düşüncelerimiz yer almaktadır.

  Tarih boyunca insanlar yaptıklarıyla, duygularıyla ve düşünceleriyle övünmüşlerdir.

  Düşüncelerimiz bize zarar verebilir mi?

  Atalarımız, “bir şeyi kırk kere söylersen olur” diye boşuna dememiş. Bu söz aslında hiç farkında olmadığımız, hepimizin hayatında yer eden kalıplaşmış düşüncelere ithafen söylenebilir. Çünkü ninelerin ve dedelerin söyledikleri bu cümle, bir yandan da olumlamanın gücünü göstermektedir.

  Başımıza gelen olaylar hakkındaki düşüncelerimiz, yaşam kalitemizi değiştirebilir. Örnek verecek olursak; iki kişi aynı olumsuz durumu yaşıyor ve birisi şikayet ederken diğeri o an ki durumdan ders çıkarabiliyorsa, bu o kişinin dünyaya olan bakış açısının da farklı olduğunu göstermektedir.

  Düşüncelerini değiştirirsen, dünyan da değişir

  Hepimizin başına zaman zaman tatsız olaylar meydana gelmektedir. Ancak bu olayları çok fazla irdelemek hem bizi üzecek hem de kendimizi kötü hissetmemize neden olacaktır.

  Bazı zamanlar yaşadığımız kaygıların, başımıza gelen kötü olayların sadece bizim hayatımızda gerçekleşiyor gibi kötü bir senaryo içerisine gireriz. Ancak şunu aklımızda tutmakta fayda var: Korku ve endişenin bize hiçbir faydası yoktur.

  Aklımız ve bedenimiz arasındaki bağ, duygu ve düşüncelerimizi nasıl şekillendirdiğimizden geçer. Sürekli olumsuz düşünceler içerisinde yaşıyorsak, her şeyin yolunda gitmesini beklemek anlamsız olacaktır.

  Örneğin; önemli kararlar vereceğimiz zamanlarda, stres seviyemizin yüksek olduğu anlarda ve korktuğumuz zamanlarda vücudumuzun belirli bölgelerinde şiddetli ağrılar görülebilir. Bu da, düşüncelerin vücut sağlığımızı nasıl etkilediğini gösteren önemli bir noktadır.

  Dünyanın size iyi davrandığını düşünüyor musunuz? Dünyaya karşı tutumunuz mükemmelse, mükemmel sonuçlar alacaksınız. Dünya ile ilgili şöyle böyle hissediyorsanız, bu dünyadan alacağınız karşılık ortalama olacaktır. Dünyayla ilgili olumsuz duygular beslerseniz, yaşamdan yalnız olumsuz yanıtlar aldığınızı hissedeceksiniz.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz