Bill Gates’in Hafızalara Kazınan 15 Sözü. Harvard’daki profesörlerine 30 yaşında milyoner olacağını söyleyen Bill Gates, 31 yaşına geldiğinde şirketin değeri 1 milyara ulaşmıştı.” İki yıl sonra olacak değişiklikleri her zaman abartıyor, 10 sene sonrakileri de küçümsüyoruz. Hareketsizliğin sizi uyuşturmasına izin vermeyin.” diyor Gates. İşte birbirinden değerli 15 sözü.

Bill Gates’in Hafızalara Kazınan 15 Sözü

Başarı alçak bir öğretmendir. Akıllı insanları kaybetmeyecekleri konusunda baştan çıkarır.

giphy

Başarıyı kutlamak güzel, ama başarısızlıkların derslerine kulak vermek daha önemlidir.

giphy

Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayat insanları, kahvehaneyi bırakıp işe giderler.

giphy

Hayat sömestrlere ayrılmamıştır. Yazları tatile çıkamazsınız; çok az sayıda işçi size kendinizi bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu işi kendi zamanınızda yapın.

giphy

100 milyar dolarım var… Önümüzdeki 100 sene içinde her gün 3 milyon dolar harcayabileceğimin farkında mısınız? Bu da, eğer tek kuruş kazanmazsam.

giphy

Sabır, başarının anahtar ögesidir.

giphy

Sonraki yüzyılda diğerlerini güçlendiren kişiler lider olacaklar.

giphy

Önümüzdeki yüzyılda daha evrensel bir düşüncenin hakim olacağını düşünüyorum. Sadece ‘ülkem iyi işler yapıyor’ demeyecek, dünyayı da düşüneceksiniz.

giphy

En mutsuz müşterileriniz, öğrenmeniz için en büyük kaynağınızdır.

Bill Gates

Microsoft’ta sayısız parlak fikir var, ancak bunların hepsinin yukarıdan geldiği düşünülüyor – korkarım bu pek doğru değil.

Bill Gates

Her zaman kendimize söylüyoruz. ‘Yenilik yapmak zorundayız. Bir atılımla ortaya çıkmalıyız.’ Aslında var olan yazılımı kullandıkça bize hiçbir şey ödemiyorsunuz. Sadece yaptığımız yenilikler için ödeme yapılıyor.

Bill Gates

Fakir doğduysanız sizin suçunuz değil; ama fakir ölürseniz sizin suçunuzdur.

Bill Gates

Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer. 

Bill Gates

Cebinde para varken sadece sen kim olduğunu unutursun, ancak; cebinde para yoksa tüm dünya senin kim olduğunu unutur. İşte hayat.

Bill Gates

Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft’ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft’un sahibiyim.

Bill Gates

Bill Gates’in Hafızalara Kazınan 15 Sözü adlı yazıyı bitirdiyseniz, kişisel gelişiminiz için diğer yazılarımıza buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

En son haberler ve güncellemeler için Instagram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Soru & Cevap

antrenmanprogramii

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin