back to top
More

  Ayran Neden Uyku Getirir?

  Ayran Neden Uyku Getirir? Özellikle uzun yola çıkılacağı zamanlar veya dikkat gerektiren işlerin yapılacağı zamanlarda, kişiye ayran içmemesi tavsiye edilmektedir. Bu tavsiye doğrudur. Doğru olması ile birlikte, bilimsel bir yönü de bulunmaktadır.

  Ayran Neden Uyku Getirir?

  Hepimizin bildiği gibi ayranın ana maddesi yoğurttur. Yoğurt ise sütten elde edilmektedir. Sütten yoğurt elde etmeyi sağlayan bakteriler bulunmaktadır ve bu bakteriler metabolizma sonucu laktik asit meydana getirmektedir. Bundan çıkarılacak ise; laktik asit, yoğurtta ve ayranda oldukça fazla bulunmaktadır.

  Laktik asit ise vücutta sinirlerin gevşemesini sağlamaktadır ve insanda rahatlık hissi uyandırmaktadır. Bunun dışında, ayranın içerisinde bulunan yoğurt laktik aside neden olduğu gibi, kanser başlangıcını önlemekte ve tümör hücrelerinin gelişimini geriletme gibi özelliklere de sahiptir.

  Uzun yola çıkacaksanız veya dikkatinizi tam olarak vermeniz gereken bir işle uğraşmak durumunda kalırsanız, ayran tüketmemeye özen gösterin.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz