back to top
More

  Steve Kuclo’nun Bacak Antrenmanı

  Steve Kuclo’nun Bacak Antrenmanı. Dallas’ta yaşayan Steve Kuclo ile görüştüğümüzde Mr. Olympia yarışmasına dört haftadan da az bir süre kalmıştı ve bize “Bacaklarınız için yaptıklarınızı göğsünüze de yapamazsınız, çok aşırı olur. Ben her zaman bacaklarımı çok yoğun ve yüksek ağırlıklarla çalıştırırım. Bir sonraki seviyeye geçmeniz için hacim ve ağırlıkların doğru şekilde bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

  Yarışma öncesinde bacaklarımla olabildiğince fazla ağırlık kaldırırım. Ağırlıkları genelde hafifletmem. Rekor kırmaya çalışmıyorum elbette yine de oldukça yüksek ağırlıklarla squat yaparım. Bu sayede antrenmanlarım yoğun kalıyor ve alt vücuduma dolgunluk sağlıyor” dedi. Söz konusu hacim olduğunda 1970’li yıllarda Tom Platz ve Arnold Schwarzenegger’in verdiği “Bacaklar, fazla tekrara diğer kas gruplarından daha iyi tepki verir” popüler tavsiye hala günümüz vücut geliştiricileri tarafından destekleniyor.

  “Ben de kesinlikle olabildiğince yüksek ağırlıklar kullanırken 15-20 aralığında tekrar yapmanın bacaklarda daha etkili olduğunu düşünüyorum. Bacaklarınız çok çalışan kas gruplarından biridir; her gün bacak kaslarınızı kullanarak yürüyorsunuz ve yine kaslarınızı çalıştırmış oluyorsunuz. Spor salonuna geldiğinizde de bacaklarınızı sıkı çalıştırmalısınız. Bacaklarınızın direnci vücudunuzun diğer bölümlerine göre daha fazladır.”

  Kuclo için 2015 yılı tam bir hayal kırıklığıydı diyebiliriz. Fakat 2016 yılında geri dönüş yapmaya kararlıydı. Mayıs ayında New York Pro yarışmasında beşinci olmasının ardından başarılı olduğu belliydi. Son aylarda yaptığı etkili bacak antrenmanlarına ek olarak başka değişikliklerin de bir sonucuydu.

  Kuclo, “Bacak antrenmanlarım gerçekten nokta atışlı olmaya başladı. Dallas’ta Extreme Iron Pro Gym adında yeni bir spor salonuna gidiyorum ve neredeyse tüm bacak makineleri bu salonda var. İyi ekipmanlarla çalıştığınız zaman antrenmanlarınızın da iyi geçtiğini düşünüyorsunuz. Bu tıpkı eski bir arabadan sonra yenisini sürmeye benziyor. Yani inanılmaz bacak antrenmanları yapıp en derindeki kasları bile çalıştırmamı sağlıyor, zaten sonuçları da böyle görürsünüz. Söz konusu bacak antrenmanı olduğunda acı hissetmek arkadaşınız gibi oluyor.”

  Bu içerik ÜCRETSİZ aboneler içindir

  İçeriğin devamı için abone olun

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz