0
More

  İrade Nasıl Güçlendirilir?

  İrade ve disiplin gücü, gündelik yaşamımızın önemli bir parçasıdır. Hayatımızda aldığımız pek çok karar, irademizden geçer. Peki, irade nasıl güçlendirilir?

  İrade Nasıl Güçlendirilir?

  Otokontrolün temelinde, azim ve hırs duyguları barınmaktadır. Bazı insanlar hedeflerine sıkı bir şekilde bağlıyken, bazıları ise neden gerekli iç düzeni yakalayamıyor?

  Nasıl hayır diyebileceğinizi öğrenin

  Reddedersem reddedilirim korkusuyla, pek çoğumuz çevremizdeki insanların isteklerini geri çeviremiyoruz ya da geri çevirmekte çok zorlanıyoruz. Gerçekten bu yaptığımız davranış karşımızdaki insan için değer mi?

  Kimi zaman çevremizdeki insanlarla çatışmaya girmemek adına birçok duruma göz yumuyoruz. Çevremizdekilerin isteklerini koşulsuz bir şekilde kabul ediyoruz. Bu çoğu zaman iş hayatında kendi işimizle alakalı olmayan işleri yaparak ve bu duruma boyun eğerek gerçekleşiyor. Öz güvenimizi ve öz saygımızı zaman içerisinde kaybetmekle kalmıyor, başkalarını mutlu etmek adına kendimizi yıpratıp duruyoruz.

  Dünya için küçük, kendiniz için büyük adımlar atın

  Bugün kendinize bir söz verin. “Erteleme alışkanlığımdan kurtulacağım”, “Çevremdeki insanlarla aramdaki mesafeme dikkat edeceğim” gibi örneklerle hayatınızda yolunda gitmeyen işleri düzeltmek için bir adım atın.

  Eğer ben genç bir adama tek nasihat verecek olsaydım şunu söylerdim: Git, ömrün oldukça zorluklarla ve sorumluluklarla dolu bir hayat yaşa. Çünkü bunlarsız bir hayat, taşımaya değmeyen bir yüktür. / Herbert N. Gasson

  Örneğin; tembelliğe eğilim gösteren bir yapınız varsa, kendinize haftalık planlayıcılar oluşturun ve bunlara uyun. Çok fazla uyumaya meyilliyseniz, uykuya sebep olan etmenleri araştırın. Kısacası yolunda gitmeyen her şeyi düzeltmek için bir adım atın.

  Yumurta dışarıdan kırılırsa ölüme, içeriden kırılırsa yaşama dönüşür. / Tayfun Topaloğlu

  Stresinizi yönetin. Böylece iradenizi kontrol altına almak daha kolay olacaktır

  Sürekli stresli bir yapınız mı var? O zaman stresinizi nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Stresin verdiği olumsuz etkiler sebebiyle, duygu ve düşünceleri kontrol altına alma ve disiplinde birtakım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Bunları düzeltmek için farkındalığınızı geliştirmek iyi bir çözüm olacaktır.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz