0
More

  En Etkili 5 Karın Egzersizi

  En Etkili 5 Karın Egzersizi. Karın bölgenizdeki yağları eritmek için yaptığımız bu hareketlerin tekrarını maksimum sayıda yapmak sizin için olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Vücudumuz belli bir sayıdan sonra yağları parçalamaya başlar bu yüzden 10-20 tekrardan sonra bıraktığınız hareketler sizin için yararlı olmayacaktır. 50 hatta 100 gibi rakamlara ulaşmak için kendinizi zorlayın.

  Her gün düzenli olarak yaptığınızda zamanla tekrar sayılarınızda artış olduğunu ve daha dayanıklı hale geldiğinizi göreceksiniz. Daha etkili sonuç almak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir ve yürüyüş yapmak sizin için daha iyi olacaktır.

  En Etkili 5 Karın Egzersizi

  Mekik: Uygulamanız gereken ilk hareket herkesin aşina olduğu bir egzersizdir. Yumuşak bir yere sırt üstü uzanın ve öne doğru bükülün. Rahat çalışmak için dizlerinizi bükebilirsiniz. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmanıza gerek yoktur. Karın kaslarınızın çalıştığını hissedecek kadar bükülün yeterli. Yapabildiğiniz kadar tekrarla, 3-4 set yapın.

  Bacak Kaldırma: Sırt üstü yere uzanın, bacaklarınız dümdüz bir şekilde… yukarı kaldırın ve iki saniye bekledikten sonra yavaşça indirin. Bacaklarınızın yere dik olmasına özen gösterin. Yapabildiğiniz kadar tekrar ile 3 set hareketi yapın.

  Karın Çevirme: Göbek eritmek için yapacağınız 4. hareket mekiğe benzerdir. Yere yüzüstü uzanın dizlerinizi kıvırın ve öne bükülün. Karın kaslarınız kasıldığı zaman, bir sağa bir sola olarak üst bedeninizi çevirin, vücudunuzun izin verdiği kadar esneyin. Yapabildiğiniz kadar tekrarla 3 set hareketi uygulayın.

  Ters Mekik: Yere yüzüstü uzanın ve elleriniz ensenizde kavuşturun. Üst bedeninizi arkaya doğru bükebildiğiniz kadar bükün. Belinizi çok fazla zorlamayın. 20 tekrardan 4 set yaparak hareketi bitirin.

  Bacak Çekme: Göbek eritmek için son olarak tekrar alt karın bölgenizi çalıştırmak üzere yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi karnınıza çekin ve bükülebildiğiniz kadar bükülün. Tekrar dizlerinizi ileri uzatın fakat yere hareket boyunca yere koymayın. Yapabildiğiniz kadar tekrar ile 3 set yapın ve çalışmayı bitirin.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Önceki İçerik