back to top
More

  Termojenik Nedir?

  Termojenik nedir? Termojenikler, metabolizmayı hızlandırarak antrenman esnasında ve antrenman yapılmadığı zamanlarda da yağ yakımını sağlamaktadır. Bu nedenle fazlaca tercih edilmektedirler. Ayrıca yağ yakımına yardımcı olması dışında vücuda girecek olan yağa da engel olmaktadırlar.

  Termojeniklersupplement türüdür. ECA stack olarak da bilinmektedirler.  Metabolizmayı hızlandırarak vücudunun ısısını arttırlarla ve yağ yakımını da arttırırlar. Kısaca anlatıcak olursak; Yağ depolarını parçalayıp enerjiye dönüşmelerini sağlarlar. Bu duruma da lipoz adı verilir.

  Termojenik Nedir?

  Termojenik Ne İşe Yarar?

  • İştahı düşürürler.
  • Yağ yakımını hızlandırır.
  • Zinde hissetmenizi sağlar.
  • Kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olur.
  • Tiroid hormonunun daha etkin çalışmasına yardımcı olur.
  • Yağ asitlerinin, lipotik etkiyle serbest kalmalarına yardımcı olur.
  • Bazal metabolizma hızını arttırır.

  Termojenik İçeriğinde Ne Var?

  Termojeniklerin içeriğinde; krom, karnitin, turunç özü, kavrulmamış kahve çekirdeği, l-tyrosine, raspberry ketones, yerba mate, guarana ekstresi, Arnavut biberi ekstresi, yeşil çay ekstresi, kafein gibi birçok içerik barındırırlar.

  Termojenik Nasıl Kullanılır?

  Antrenmanlardan 30-60 dakika önce alınması, daha yoğun ve uzun çalışmanlarda daha fazla kalori yakımına yardımcı olabilmektedir. 

  Satın aldığınız ürünler farklılık gösterebilir, bu nedenle satıcının belirttiği kullanım miktarlarını geçmeyin.

  Termojenik Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Ter ve idrar yoluyla vücudunuzdan su atıldığı için dirüetik etki gözlemlenmektedir. Bu nedenle bol su tüketmelisiniz.
  • Çalışma sırasında mental olarak odaklanmanızı arttırmaktadır ancak bu durum, hareketleri daha etkili bir biçimde yapmanızdan kaynaklı olarak yorgunluk verebilmektedir. Uykuyu ihmal etmemeniz gerekmektedir.
  • Yüksek tansiyonunuz varsa kullanmak sizin için sakıncalı olabilir.

  Yan Etkileri Nelerdir?

  Her üründe olduğu gibi etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Satın alacağınız ürünün içeriğini mutlaka okumanız gerekmektedir. Ayrıca ilk defa kullanıyorsanız, bir anda düzenli olarak kullanmaya başlamayın. Güçlü ürünler oldukları için, önce etkilerini gözlemleyin.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz