back to top
More

  Pump Etkisi Nedir?

  Pump Etkisi Nedir? Sporcular için adeta mükemmel bir his olarak bilinir. Pump etkisini yaşayan kişiler, gelişimi hissederler. Kaslarınız adeta patlayacak gibi olur ve kan kasalara hücum eder. Bu etkinin özünde, kasa aşırı derece kan pompalamakta yatmaktadır. Pump etkisini artırmanın birçok yolu bulunmaktadır.

  Pump Etkisi Nedir?

  Pump etkisi nasıl artırılır?

  Bu etkide su oldukça önemlidir, antrenman sırasında ve günlük yaşantınızda su tüketmeye çalışın. Su, bu durumu doğrudan etkileyenlerden sadece biridir.
  Potasyum ve magnezyum da etkiyi artırmaktadır.

  Antrenmanlardan önce yeteri kadar karbonhidrat tüketilmelidir. Karbonhidrat alımının iki faydası bulunmaktadır (antrenmandan önce). İlki glikojen olarak depolanmasıyla kasların hacimli görünmelerini sağlarlar, ikinci olarak ise antrenman için tam anlamıyla enerji demektir.

  Drop set ile de etkiyi zirvede yaşayabilirsiniz. Aşırı olmayacak şekilde set aralarındaki dinlenme sürelerini kısaltabilirsiniz. Set aralarındaki dinlenme süreleri önemlidir bunu unutmadan yapmanız gerekir.

  Antrenman sırasında kasları kasılı olarak tutmaya çalışabilirsiniz. Kasların kasılı ve sıkı tutulması gereken noktaya ise zirve noktası denmektedir. Bu da kasın en çok hissedildiği noktadır.

  Ek gıdalar kullanarak da bu etkiyi destekleyebilirsiniz. Nox ve kreatin kullanabilirsiniz. Kreatin enerjiyi ve kaslardaki su miktarını artırmaktadır, nox ise damarların kan ve oksijen hacmini artırmada oldukça etkilidir.

  Bir diğer etki yaşama yöntemi ise, hareketin sürelerini uzatmaktır. Set veya tekrar sayısını artırarak değil, ağırlıkları kaldırırken ve indirirken harcanan süreleri uzatarak kasları ağırlığa daha fazla maruz bırakabilirsiniz.

  En son haberler ve güncellemeler için Instagram, Twitter, YouTube, Telegram Haber ve Telegram Sohbet hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Antrenman Programları 

  antrenmanprogramii

  Daha Fazla İçerik

  Yorum yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya giriniz