2021 Olympia’da Yarışmaya Hak Kazananlar. 2021 yılında, Joe Weider’ın 57. Mr. Olympia’sı gerçekleştirilecek. Şimdiye kadar yarışmaya hak kazanan sporcuların listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

5 Eylül 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Geçmişten Günümüze Mr Olympia Kazananları

2021 Olympia’da Nasıl Nitelikli Olunur?

2021 Mr. Olympia yarışması için etkinliğe kimlerin davet edileceğini belirlemek için bazı düzenlemeler var. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Men’s Open, 212, Fitness, Figure, Women’s Physique, Women’s Bodybuilding ve Wellness Kategorileri

  • 2020 Olympia’nın ilk 5’i şimdiden nitelikli
  • Tüm IFBB pro yarışma kazananları hak kazanır
  • Puan sıralamasında ilk 3 hak kazanır
Birinci Kademe Yarışma Puanları (Arnold Classic USA, Rising Phoenix)
  • 2. sıra (10 puan)
  • 3. sıra (9 puan)
  • 4. sıra (8 puan)
  • 5. sıra (7 puan)
İkinci Kademe Yarışma Puanları (Arnold Classic Australia, Arnold Classic Brazil, Pittsburg Pro, New York Pro, Tampa Pro, Toronto Pro, Japan Pro, Europa Pro)
  • 2. sıra (8 puan)
  • 3. sıra (7 puan)
  • 4. sıra (6 puan)
  • 5. sıra (5 puan)
Üçüncü Kademe Yarışma Puanları (Chicago Pro, Vancouver Pro, Portugal Pro, Romania Muscle Fest Pro, Legion Sports Fest Pro, Puerto Rico Pro)
  • 2. sıra (6 puan)
  • 3. sıra (5 puan)
  • 4. sıra (4 puan)
  • 5. sıra (3 puan)
Dördüncü Kademe Yarışma Puanları (Diğer Tüm IFBB Pro Yarışmaları)
  • 2. sıra (4 puan)
  • 3. sıra (3 puan)
  • 4. sıra (2 puan)
  • 5. sıra (1 puan)

Classic Physique, Men’s Physique ve Bikini Kategorileri

  • 2020 Olympia’da 1. olanlar hak kazandı
  • Tüm IFBB pro yarışma kazananları hak kazanır
  • Puan sıralamasında ilk 3 hak kazanır
2020 Olympia Puanları
  • 2. sıra (12 puan)
  • 3. sıra (11 puan)
  • 4. sıra (10 puan)
  • 5. sıra (9 puan)
Arnold Classic USA Puanları
  • 2. sıra (10 puan)
  • 3. sıra (9 puan)
  • 4. sıra (8 puan)
  • 5. sıra (7 puan)
Diğer Tüm IFBB Pro Yarışmalarının Puanları
  • 2. sıra (5 puan)
  • 3. sıra (4 puan)
  • 4. sıra (3 puan)
  • 5. sıra (2 puan)

2021 Olympia’da Yarışmaya Hak Kazananlar

Mr. Olympia 

Nitelikli

James Hollingshead (UK)
Regan Grimes (Canada)
Mamdouh Elssbiay (Egypt)
Brandon Curry (USA)
Phil Heath (USA)
Hadi Choopan (Iran)
William Bonac (Netherlands)
Justin Rodriguez (USA)
Nicholas Walker (USA)
Patrick Moore (USA)
Akim Williams (USA)
Andrea Presti (Italy)
Hunter Labrada (USA)
Iain Valliere (Canada)
Nathan De Asha (UK)
Roelly Winklaar (Curacao)

Puanlar

Mohamed Shaaban (Egypt), 19
Hassan Mostafa (Egypt), 16
Vladyslav Sukhoruchko (Ukraine), 16
Mokhamed El Emam (Russia), 15
Tim Budesheim (Germany), 13
Maxx Charles (USA), 11
Philip Clahar (USA), 11
Theo Leguerrier (France), 9
Dorian Haywood (USA), 8
Charles Griffen (USA), 7
Brett Wilkin (USA), 6
William Martins (Brazil), 5
Steve Kuclo (USA), 4
Marc Hector (UK), 3
Blessing Awodibu (Ireland), 3
Lionel Beyeke (France), 3
Andrea Muzi (Italy), 3
Jamie Christian-Johal (UK), 2
Martin Fitzwater (USA), 2
Carlos Chapa (USA), 1
Eddie Bracamontes (USA), 1

212 Olympia

Nitelikli

Angel Calderon Frias (Spain)
Shaun Clarida (USA)
Kamal Elgargni (Libya)
George Peterson (USA)
Derek Lunsford (USA)
Ahmad Ashkanani (Kuwait)
Tonio Burton (USA)
Nathan Epler (USA)
Piotr Borecki (Poland)
Lucas Coelho (Brazil)
Keone Pearson (USA)
Noel Adame (USA)
Kerrith Bajjo (USA)
Ahmed ElWardany (Egypt)
Vladimir Iacovlev (Moldova)
Pasquale D’Angelo (Italy)

Puanlar

John Jewett (USA), 21
Steve Benthin (Germany), 15
Naser Mohammad (Kuwait), 13
Radoslav Angelov (Bulgaria), 10
Estaban Alejandro Fuquene Bravo (Colombia), 9
Dectric Lewis (USA), 7
Dan Cirstea (Spain), 7
Derik Oslan (USA), 6
Gaetano Cisternino, Jr (USA), 6
Justin Randall (USA), 5
Boas Henrique Oliveira (Brazil), 5
Fabrizio de Souza Moreira (Brazil), 5
Zoran Kolevski (Madedonia), 4
Milton Martinez (USA), 4
Andrey Melnikov (Russia), 4
Austin Karr (USA), 4
Diogo Nunes (Portugal), 3
Oswaldo Gonzalez (USA), 3
Lionardis Cardoza (Mexico), 3
Martin Gomez (USA), 3
James Llewellin (UK), 2
Bryan Balzano (USA), 2
Victor Eric Lopez Garcia (Mexico), 2
Jason Herbert (USA), 2
Paul Latham (UK), 1
Christyan Gomez (Honduras), 1
Charles Curtis (USA), 1

Classic Physique Olympia

Nitelikli

Laszlo Kiraly (Hungary)
Peter Molnar (Hungary)
Courage Opara (USA)
Chris Bumstead (Canada)
Terrence Ruffin (USA)
Breon Ansley (USA)
Alex Cambronero (Costa Rica)
Bryan Jones (USA)
Divine Wilson (USA)
Dani Younan (USA)
George Kawalawu (USA)
Zeek Andrews (USA)
Tony Taveras (USA)
Gabriel Zancanelli Machado (Brazil)
Brady King (USA)
Mike Sommerfeld (Germany)
Jose Maria Mete Bueriberi (Spain)
Darwin Andres Uribe (Colombia)
Seonghwan Kim (South Korea)
Urs Kalecinski (Germany)
Robert Timms (USA)
Fabian Mayr (Austria)
Ramon Rocha Querioz (Brazil)
Wesley Vissers (Netherlands)
Tommy Clark (USA)
Abtin Shekarabi (USA)

Puanlar

Sabur Favors (USA), 17
Tommy Clark (USA), 14
Neil Currey (UK), 13
German Pastor (Spain), 12
Vahid Badpei (Iran), 11
Christopher Hunte (USA), 10
Mohamed Amine Fakhfakh (Tunisia), 10
Steve Laureus (USA), 9
Brandon Kidd (USA), 8
Dimitrii Vorotyntsev (Russia), 7
Marcus Perry (USA), 7
Roman Khaliulin (Russia), 7
Marco Ruz (France), 6
Giuseppe Christian Zagarella (Italy), 6
Mattie Nelms (USA), 6
Ashwin Lucas (USA), 6
Mikhail Timoshin (Russia), 5
Traveon Daniels (USA), 5
Carlos Dommar (USA), 5
LeLand Devaughn, Jr (USA), 4
Lamar Shaw (USA), 4
Kevin Wilson (USA), 4
Alex dos Anjos (Brazil), 4
Jihoon Bang (South Korea), 4
Logan Franklin (USA), 4
Barry Hulbert (USA), 4
Vladimir Sizov (USA), 4
Michael Daboul (UK), 3
Jonathan Pelkey (USA), 3
Michael Bell (USA), 3
Harold Bright, Jr (USA), 3
Julio Cesar Balestrin de Freitas (Brazil), 3
Maurice Burgess (USA), 3
Jaewan Park (South Korea), 3
Jack Connor (UK), 3
Brady Barnes (USA), 3
Toto Djong (USA), 3
Shane Cullen (Ireland), 2
Jarek Crew (USA), 2
Arturo Mendez (USA), 2
Jorge Luis Guerrero Gallegos (Mexico), 2
Jaehun Park (South Korea), 2
Brandon Williams (USA), 2
Pavel Szotkowski (Czech Republic), 2
Amit Roy (USA), 2
Will Sage (USA), 2
Jonathan Lofthouse (UK), 1
Tomas Adame-Hernandez (USA), 1
Omar Bautista (USA), 1
Joseph Wahlberg (USA), 1
Jared Feather (USA), 1
Tom Connelly (USA), 1
Myeongho Park (South Korea), 1
Hubert Kulczynski (Poland), 1
Julius Page (USA), 1
Eric Brown, Jr (USA), 1

Men’s Physique Olympia

Nitelikli

Abisai Pietersz (Netherlands)
Riccardo Croci (Italy)
Carlos DeOliveira (Brazil)
Brandon Hendrickson (USA)
Raymont Edmonds (USA)
Khali Quartey (USA)
Antoine McNeill (USA)
Corey Morris (USA)
Kyron Holden (USA)
Erin Banks (USA)
Micah Thomas, Jr (USA)
Arya Saffaie (USA)
Rodrigue Chesnier (France)
Jahvair Mullings (USA)
Daniel Ammons (USA)
Suraqah Shabazz (USA)
Charjo Grant (USA)
Diogo Montenegro (Brazil)
Ramses Rams (Spain)
Clarence McSpadden, Jr (USA)
Andrei Marius Lincan (Romania)
Felipe Franco (Brazil)
Bong Seok Choi (South Korea)
Andre Ferguson (USA)
Jason Huynh (USA)
Joseph Lee (USA)
Youcef Djoudi (France)
Leonardi Vecchiato (Italy)
Yukihiro Yuasa (Japan)

Puanlar

Luca Biolo (Italy), 19
John Sarmiento (USA), 17
George Brown (USA), 15
Ismael Dominguez (Mexico), 14
Nick Koeu (USA), 14
Ashley Lamont Patillo (USA), 12
Jeremy Potvin (USA), 10
Thomas Kunz (Switzerland), 8
Brett Mario Jackson (USA), 8
Emanual Hunter (USA), 7
Myron Griffin (USA), 7
Reuben Glass (USA), 6
Mehdi Kabbadj (USA), 6
Antoine Weatherspoon (USA), 6
Edvan Palmeira (Brazil), 6
Mike Stripling (USA), 5
Anthony Gilkes (USA), 5
Adrian Horton (USA), 5
Pedro Lima (Brazil), 5
Bumsu Park (South Korea), 5
Hirokawa Shoichi (Japan), 5
Wellington Rodriguez (Brazil), 4
Ahmed Abdelgalil (Egypt), 4
Evan Kanu (USA), 4
Matthew Greggo (USA), 4
Daniel Stull (USA), 4
Steven Cao (USA), 4
Elton Mota (Portugal), 4
Tre Trotter (USA), 4
Yujin Lee (South Korea), 4
Anthony Chinakwe (USA), 4
Shogo Sato (Japan), 4
Andrea Mosti (Italy), 3
Vinicius Viera Lima (Brazil), 3
Antonio Smothers (USA), 3
Zach Savioe (USA), 3
Michael Mperey (USA), 3
Saint Michael Anthony Moodie (USA), 3
Stevelon Dennis (USA), 3
Brandon Warren (USA), 3
Wooyoung Seo (South Korea), 3
Mark Robinson (USA), 3
Philippe Deglia (France), 3
Edward Kato (Japan), 3
Maxime Parisi (France), 2
Denis Gusev (Russia), 2
Marcel Treichler (Switzerland), 2
Alex Newell (USA), 2
Antoine Williams (USA), 2
Jonathan Jimenez (USA), 2
Bryan Blackman (USA), 2
Alessandro Cavagnola (Italy), 2
Gerardo Gabriel (USA), 2
Junghyeon Jo (South Korea), 2
Aroldson Etienne (USA), 2
Frank Worley (USA), 2
Tomohito Koike (Japan), 2 

Ms. Olympia

Nitelikli

Virginia Sanchez (Spain)
Andrea Shaw (USA)
Margie Martin (USA)
Helle Trevino (USA)
MayLa Ash (USA)
Irene Anderson (Sweden)
Leah Dennie (USA)
Nadia Capostosto (Italy)
Michaela Aycock (USA)
LaDawn McDay (USA)
Anastasia Leonova (Russia)
Sheena Ohlig (USA)
Mona Poursaleh (Canada)
Margita Zamolova (Czech Republic)
Silvia Matta (Italy)
Reshanna Boswell (USA)

Puanlar

Janeen Lankowski (USA), 15
Stephanie Flesher (USA), 10
Monique Jones (USA), 9
Aleesha Young (USA), 8
Hunter Henderson (USA), 8
Tamara Makar (UK), 7
Corinne Ingman (UK), 7
Monica Gioiosa (Italy), 6
Anne Sheehan (USA), 6
Kristina Mendoza (USA), 6
Julia Fory (Germany), 6
Alcione Sanots (Brazil), 6
Wendy Sanchez (USA), 5
Heather Grace (USA), 5
Vera Mikulcova (Czech Republic), 5
Felicia Spatarescu (Spain), 5
Stacey Nunez (USA), 4
Jessica Martin (USA), 4
Hulda Lopez (Honduras), 4
Vanesa Lloria (Spain), 4
Akemy Jones (USA), 4
Anastasia Korableva (Russia), 3
Susanna Jacobs (USA), 3
Nicki Chartrand (USA), 3
Traci Rugged (USA), 3
Jeanie Welker (USA), 3
Keisha Oliver (USA), 2
Gabriela Pena de la Vega (USA), 2
Lisa Kudrey (Canada), 2
Shannon Rabon Perdikis (USA), 1

Fitness Olympia

Nitelikli

Aurika Tyrgale (USA)
Missy Truscott (USA)
Oksana Grishina (Russia)
Whitney Jones (USA)
Ariel Khadr (USA)
Jaclyn Baker (USA)
Derina Wilson (USA)
Minni Pajulahti (Finland)
Sara Kovach (USA)
Alix Small (UK)

Puanlar

Tamara Vahn (Canada), 19
Debbie Fowler (USA), 15
Kate Errington (UK), 13
Corrine Bean (USA), 10
Stacy Dawn (USA), 7
Layla Mikayla (USA), 6
Marta Aguiar (Uruguay), 6
Stephanie Jones (USA), 6
Rene Brosch (USA), 5
Anna Chism (USA), 5
Allison Kramer (USA), 5
Sally Kendall-Williams (USA), 4
Michelle Gales (USA), 4
Jobie Goodro (USA), 3
Alison Burns (USA), 3
Missy Khasawneh (USA), 2

Figure Olympia

Nitelikli

Wendy Fortino (USA)
Julia Heerenveen (Netherlands)
Carly Starling-Horrell (USA)
Cydney Gillon (USA)
Natalia Soltero (Mexico)
Nadia Wyatt (USA)
Nicole Zenobia Graham (USA)
Latorya Watts (USA)
Bojana Vasiljevic (USA)
Maria Luisa Baeza Diaz (USA)
Jessica Reyes Padilla (Puerto Rico)
Lola Montez (Canada)
Rhea Gayle (UK)
Julia Waring (USA)
Michele Silva Pinto (Brazil)
Larhannah Robinson (USA)
Anna Banks (Poland)
Bahar Ayra (Germany)
Stephanie Gibson (USA)

Puanlar

Shelace Shoemaker (USA), 15
Sandra Grajales (Mexico), 15
Latoyia Farley (USA), 12
Heather Dees (USA), 12
Lena Ramsteiner (Germany), 12
Jossie Nathali Alarcon Becerra (Mexico), 11
Jennifer Zienert (Germany), 10
Ivana Ivusic (USA), 9
Christine Stearns (USA), 8
Desiree Alferes (USA), 7
Melissa Brodsky (USA), 7
Gabriela Linhartova (Czech Republic), 7
Jessica Huete (USA), 6
Mayra Yudith Rocha Hernandez (Mexico), 6
Julie DiPompeo (USA), 6
Michele Pinto (Brazil), 5
Autumn Cleveland (USA), 5
Veronica Gallego (Spain), 4
Kristen McGregor (Jamaica), 4
Oyku Baser (Turkey), 4
Karina Grau (Paraguay), 4
Rachel Shoemake (USA), 3
Shanice Abrams (USA), 3
Jacquelyn Hurry (USA), 3
Anita Davis (USA), 3
Danielle Rose (USA), 3
Catherine Lavoie (Canada), 2
Queren Pacheco (Mexico), 2
Julia Champlin (USA), 2
Rachel Cucchia (Switzerland), 2
Rori Ross (USA), 1
Jill Braxmeyer (USA), 1
Rita Villarreal (USA), 1
Donya Jackson (USA), 1
Kim Clark (USA), 1
Tiffani Lapoint (USA), 1

En son haberler ve güncellemeler için Instagram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Soru & Cevap    Galeri

antrenmanprogramii

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin